Durukan Kız Öğrenci Yurdu     (0236) 211 49 45

İmkanlarımız

YURTTA YAŞAM

Güven ve huzurun hakim olduğu bu büyük ailede yaşam günün 24 saati devam etmektedir. Sabah 07:00’de öğrencilere kahvaltı hazırlığıyla başlayan hareketlilik, 07:30 ile 10:00 arasında öğrencilerin kahvaltı yapmasıyla devam eder. Kahvaltısını yapan öğrenciler okullarına gitmek üzere yurttan ayrılırken yönetim ekibimiz günlük çalışmalarına başlar. Yurdun genel temizliği temizlik personeli tarafından yapılırken, mutfak personelinin de dört çeşit akşam yemeği ile ilgili titiz ve keyifli çalışmaları devam eder. Dersi olmayıp yurtta kalan öğrenciler lobide TV seyrederek, satranç, dama vs. gibi oyunlarla veya spor salonunda spor yaparak gün içi vakitlerini geçirirler. Hafta içi okula gitmenin heyecanı içinde olan öğrencilerimiz hafta sonlarında daha geç uyanarak saat 10:30'a kadar devam eden kahvaltının tadını çıkarma şansına sahiptir.

Ayrıca belli zamanlarda en yeni filmlerin gösterildiği sinema geceleri yapılmakta ve zaman zaman da öğrencilerin ders streslerini atmaları için özel eğlence geceleri, yılbaşı balosu tertip edilmektedir.

YİYECEK VE İÇECEK HİZMETLERİ

Yemek salonumuz sıcak ve modern bir ortama sahiptir. 12 çeşitten oluşan sabah kahvaltımız  ile ev yemeği kalitesinde ve dört çeşit olarak hazırlanan akşam yemekleri self-servis olup porselen yemek takımlarında sunulmaktadır. Ayrıca, öğrenci lobisinde bulunan otomatik makinelerden 24 saat sıcak ve soğuk su ihtiyaçlarının karşılanması mümkündür.

Yemek listelerimiz, yetişkin bir kişinin bir öğünde alması gereken kalori miktarı göz önünde bulundurularak, diyet uzmanlarının kontrolü altında belirlenmektedir. Yemeklerimiz, kadrolu, bu konuda usta ve ehliyetli aşçılarımız tarafından hijyenik şartlarda yurt mutfağında hazırlanmaktadır. Aşçılarımızın sağlık durumları üç ayda bir yaptırılan testlerle takip edilmekte; personelin el, yüz ve kıyafet temizliklerine dikkat edilmektedir. Hijyenik temizliğine özen gösterilen mutfak ve mutfak malzemeleri Yurt Yönetimi tarafından sürekli olarak kontrol edilmektedir. Gıda maddeleri, haftalık ve günlük satın alınmakta ve modern depolarımızda saklanmaktadır. Yemekler, günlük olarak ve mevcuda göre pişirilmektedir; bu nedenle bir sonraki güne yemek bırakılmamaktadır. Sağlık denetimleri sebebiyle her yemekten numune alınmakta ve 24 saat buzdolabında bekletilmektedir.

 

• TEMİZLİK VE KAT HİZMETLERİ

Temizlik ve kat hizmetleri, haftanın 6 günü 08.30 - 17.30 saatleri arasında sürekli ve düzenli olarak Kat Görevlilerimiz tarafından yerine getirilmektedir. Bu kapsamda, katlar, odalar, duş ve WC'ler ile ortak kullanımda bulunan tüm mekanlar titizlikle temizlenmektedir.  

Öğrencilerimizin kişisel çamaşırları, ücret karşılığı Çamaşırhane Görevlisi tarafından yıkanır, kurutulur ve teslim edilir. Ayrıca çamaşırhanemizde bulunan ütü masalarımız ve ütülerimiz, 24 saat boyunca kesintisiz olarak öğrencilerimizin kullanımına açıktır. Deneyimli personelimiz, çamaşır yıkama ve ütüleme konusunda öğrencilerimize yardımcı olmaktadır


İNTERNET

Öğrencilerimiz, çevirmeli bağlantı ile sunulan kablosuz internet hizmetinden tüm odalarda ve yurdun tüm ortak alanlarında kendi temin ettikleri, taşınabilir veya masaüstü bilgisayarlar ile sınırsız ve ücretsiz olarak faydalanmaktadır. Öğrenci bilgisayarları, Yurt Yönetimi tarafından yapılacak ayarlamalar ile internet ağına şifreli olarak dahil edilmektedir.

SOSYAL AKTİVİTELER

DURUKAN KIZ ÖĞRENCİ YURDU’NDA kalan öğrencilerimizin sosyal yönden gelişimlerini sağlamak ve öğrencilerin serbest zamanlarını değerlendirmek amacı ile sosyal ve kültürel faaliyetler düzenlenmektedir.

Düzenlenen etkinliklere katılarak günün yorgunluğunu ve stresini atma şansına sahip olan öğrencilerimizin de önerileri doğrultusunda müzik eşliğinde özel yılbaşı ve doğum günü partileri, kıyafet balosu, karaoke geceleri titizlikle organize edilmekte; bahar aylarında ise bahçede mangal partileri yapılmaktadır.

Bir idareci eşliğinde toplu olarak tiyatro, konser, sergi, dinleti, sinema gibi sanatsal etkinliklere katılmak, Manisa 'ya ilk kez gelen öğrencilerimize şehrimizin tarihi, kültürel ve turistik yerlerini tanıtmak ve bu konuda rehberlik hizmetleri vermek, Manisa'nın yakınında bulunan tarihi ve turistik yerlere geziler düzenlemek sosyal aktiviteler çerçevesinde yapılan diğer faaliyetlerimizdir.

GÜVENLİK HİZMETLERİ

DURUKAN KIZ ÖĞRENCİ YURDU’NDA konaklamakta olan öğrencilerimiz ile personelin huzur ve güveninin sağlanması amacı ile yurdumuzda, resmi tatiller dahil, 24 saat ve kesintisiz olarak biri idareci olmak üzere toplam 4 kişilik profesyonel bir kadro ile güvenlik hizmetleri verilmektedir.

Yurdumuz 06.02.2012 tarihinde yeni yönetmeliğe göre mevcut yapının statik ve deprem analizini yaptırmış, DEPREME DAYANIKLILIK RAPORU’NU alarak öğrencilerimizin güvenliğine verdiği önemi bir kez daha vurgulamıştır.
Tesisin dışarıdan gelecek her türlü muhtemel tehditlere karşı korunması; caydırıcı, önleyici ve durdurucu önlemlerin alınması amacı ile güvenlik açısından yurdun etrafı kamera sistemi ile çevrilmiştir.

Tesisin yangına karşı korunması, yangının önlenmesi, söndürülmesi; bu yolla can ve mal kaybının azaltılması için alınması gereken önlemler alınmış ve bu önlemlerin uygulanması konusundaki hususlarda tüm personelimize eğitim verilmiş, bilgilendirilmiştir.


TEKNİK ÖZELLİKLER

DURUKAN KIZ ÖĞRENCİ YURDU, 85 öğrenci kapasitelidir. 8 tam kat ve 2 bodrum katından oluşan betonarme binamızda 1 adet insan asansörü,  yedek su depoları ve jeneratör bulunmaktadır.24 saat Doğalgaz ile ısınmakta olan tesisimizde aynı zamanda da 24 saat sıcak su mevcuttur. Isınma tesisatımızda bulunan kontrol sistemi ile kaloriferlerimiz dışarıdaki sıcaklığa göre otomatik olarak çalışmakta ve kapanmaktadır. Elektrik, tesisat ve ısınma ile diğer teknik konularda sorun yaşanmaması adına sistemimizin periyodik olarak bakım ve kontrolleri yapılmaktadır.

Yurdumuzda sekizinci kattan aşağıya kadar inen yangın merdiveni mevcuttur. Yangın merdiveninin her kattan çıkışı bulunmaktadır. Ayrıca, yangına karşı önlem olarak paratoner, yangın tüpleri ve hortumları ile alarm sistemleri, yönetmeliklere uygun şekilde bulundurulmakta ve periyodik olarak bakımları yaptırılarak kullanıma hazır durumda muhafaza edilmektedir.

Yurdumuz bünyesinde bulunan telefon sistemi, modern ve ihtiyaçlara cevap verecek şekilde tasarlanmıştır. Robot sisteminin kullanıldığı yurdumuzda dışarıdan yapılan aramalarda öğrencilerimizin odasına direkt olarak bağlantı yapılabilmektedir.
DURUKAN KIZ ÖĞRENCİ YURDU’NDA, diğer yurtlardan farklı olarak kullanılan saatli kart sistemi ile öğrencilerimizin giriş ve çıkış saatleri kolaylıkla kontrol edilmektedir. Resepsiyonda bulunan kartlı giriş sisteminde, öğrencilerimiz kendi isimlerine açılan kartlarını makineye okutmaktadır. Bu kartlar her akşam Gece Yönetim Memuru tarafından kontrol edilmekte ve yurtta bulunan öğrenci sayısı ile ilgili ön kontroller kolaylıkla yerine getirilmektedir.

 

 

 

 

 

 

 

LOBİ

Giriş katında bulunan lobimiz öğrencilerimizin giriş ve çıkışlarını takip edebilmek, velilerimizi ağırlamak, öğrencilerimizin servis beklemeleri için modern bir şekilde tasarlanmıştır.

ÖĞRENCİ LOBİSİ

Öğrencilerimizin dinlenmeleri, TV seyredebilmeleri, ayrıca okey, tavla, tabu, jenga, monopoly vb. oyunları oynayarak keyifli vakit geçirebilmeleri için özenle düzenlenmiştir.

ETÜD SALONU-KÜTÜPHANE

Rahat, sessiz ve modern bir çalışma ortamının sağlandığı Etüd Salonumuz, haftanın 7 günü 24 saat hizmet  vermektedir.

SPOR SALONU

Spor salonumuz 7 gün 24 saat ücretsiz olarak öğrencilerimizin hizmetinizdedir.

BAHÇE

Öğrencilerimizin güzel havalarda dinlenebilmeleri için düzenlenmiştir.

REVİR

Yurt revirinde acil müdahale ve ilkyardım malzemeleri hazır bulunmaktadır. Acil durumlarda veya herhangi bir sağlık problemi yaşanması durumunda en yakın sağlık kuruluşu ve doktorlar aracılığı ile gerekli müdahale yapılmaktadır.

K.E.P. AKADEMİ'DE ÖĞRENCİLERİMİZ ÇOK MUTLU

SİZLER İÇİN ÇALIŞIYORUZ, İŞTE KURUMUMUZDA VERİLEN HİZMETLERİMİZ;